POLON 6000

POLON 6000

Adresseeritav ja interaktiivne tulekahjusignalisatsioonisüsteem POLON 6000 on uusima tehnoloogiaga seadmestik, mis on mõeldud tulekahju väga kiireks tuvastamiseks ja sellest märku andmiseks, tule asukoha täpseks määramiseks, tuleohutussüsteemi juhtimiseks ning asjakohaste päästeteenistuste ja hoone valvetöötajate tulekahjust teavitamiseks.

Süsteem võimaldab keskmiste, suurte ja väga suurte ehitiste kaitset, see on mõeldud eelkõige nn targa maja jaoks, kus on väga palju tuleohutusseadmeid. POLON 6000 on lihtsalt ühendatav erinevate olemasolevate hoonehaldussüsteemidega. Selle spetsiaalsed omadused võimaldavad omavahel täiuslikult ühendada vajalikke seadmeid vastavalt paigalduskoha nõuetele.

Süsteemis POLON 6000 on esindatud uudse lahendusega hajusarhitektuuriga juhtseade ja uus liinielementide seeria. Kõik süsteemi POLON 6000 seadmed vastavad Euroopa standardite EN 54 uusima redaktsiooni nõuetele.

Hajusarhitektuuriga juhtseade POLON 6000

Polon 6000 automaatne tulekahjusignalisatsioonisüsteem

POLON 6000 juhtseadme ülesehitus põhineb hajusarhitektuuriga moodulseadmete ideel. See koosneb mitmest erinevat tüüpi unifitseeritud moodulist, mis on paigutatud standardkorpustesse. Seadmekorpused võivad esineda eraldi üksuse või omavahel ühendatud üksuste komplektina (nn sõlm) ja need võivad asuda paigalduskoha eri piirkondades, isegi üksteisest kaugel. Kõik ühe sõlme moodulid ja sõlmed on omavahel ühendatud ühise dubleeriva digiandmeside siiniga (varu).

Iga juhtseadet saab paindlikult ühendada moodulite ja sõlmedega konkreetse ehitise nõuete kohaselt. See lahendus võimaldab juhtseadmete paigaldamist vajalikesse kohtadesse. See tagab süsteemi võimalikult optimaalse kasutamise ja väiksemad paigalduskulud. Seda kõike võimaldab dubleerivate peaprotsessori kontrollerite, andmesidesiinide ja sõlmedevaheliste ühenduste kasutamine.

Juhtseade POLON 6000 koosneb juhtpaneelist PSO-60, millel on 10” puuteekraan ja moodulitest: tuvastusliinid MLD-61 ja MLD-62, sisendväljund MKS-60, releeväljundid MPK-60, signaaliväljundid MWS-60, tugevvoolu releeväljundid MPW-61, jälgimissisendid MWK-60, toiteallikas MZP-60 ja sideseadmed MTI-61, MTI-62, MTI-63.

PSO paneelid ja moodulid on paigaldatud standardmõõtmetega korpustesse, mida saab omavahel mehaaniliselt ühendada. Sellised mehaaniliselt ühendatud seadmekorpused moodustavad juhtsõlme. Juhtseadmel peab olema vähemalt üks sõlm, kuhu on paigaldatud peajuhtpaneel PSO-60 (numbriga 1). See on juhtseadme peasõlm. Süsteemil on alati ainult peasõlm. Juhtseadme ülejäänud elemendid (moodulid) on ühendatud väliste sõlmedega, mis on omakorda ühenduses peasõlmega. Sõlmedevaheline ühendus on tagatud dubleeritud kaablitega (RS-485) või dubleeritud optiliste kaablitega.

Iga sõlm tuleb olenevalt sõlme suurusest ja eeldatavast voolutarbest varustada ühe või mitme toitemooduliga. Iga sõlm võib sisaldada liinimooduleid ja nendega ühendatud tuvastusliine ning sisendväljundmooduleid tuleohutusseadmete otseseks juhtimiseks või järelevalveks. Igas välises sõlmes on juhtpaneeli PSO-60 võimalik seadistada kasutamiseks paralleelse juhtpaneelina.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Scroll to Top
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.
Nõustun